USC obrona dostaje jego (drugi) akt razem w zwycięstwie nad UCLA

Te szwy zostały rozciągnięte do ich limitu ponownie przez sobotę dzikie 43-38 zwycięstwo nad UCLA. Obrona Trojans pozwoliła na zdobycie 549 jardów. Były one torched ponownie przez rozgrywającego UCLA Dorian Thompson-Robinson, który rzucił na 364 jardów i cztery przyłożenia, i uruchomiony przez Demetric Felton Jr, który popędził na 90 jardów i dodał dwa przyłożenia w powietrzu.

Uwaga

Tackles zostały pominięte. Błędy zostały popełnione. Ale po pierwszej połowie wydajność do zapomnienia dla swojej obrony, serii gwiezdnych zatrzymań i gry zmieniającym gry w drugim dał USC życie potrzebne do poślizgu przeszłości UCLA z zaledwie 16 sekund do spare w sobotę.

„Pod koniec dnia, musisz sprawić, by rzeczy się działy,” USC bezpieczeństwa Talanoa Hufanga powiedział. „Jako obrona, przyszliśmy razem.”

Hufanga ponownie stanął na czele tego wysiłku. Skończył z 17 tackles, z których dwa były za straty, i zmusił fumble na botched punt. Ale to jego przechwyt na 10 minut przed końcem meczu odwrócił losy spotkania dla Trojan, którzy jeszcze kilka minut wcześniej prowadzili dwoma punktami. Sześć sztuk później po jego pick, USC wziął jego bardzo pierwsze prowadzenie gry, 36-35.

„Nie mogę podziękować Talanoa wystarczająco,” USC trener Clay Helton powiedział. „Po prostu ogromny momentum play.”

Przez całą niespójną pierwszą połowę, USC walczył, aby uchwycić jakiekolwiek pozory tego momentum. Ilekroć jego ofensywa wydawała się znaleźć rytm, obrona pozwoliła mu się wymknąć – często, dosłownie.

Żaden obrońca Trojan nie był odporny na te błędy. Safety Isaiah Pola-Mao był jednym z najbardziej konsekwentnych graczy defensywnych Trojanów w całym sezonie. Następnie, w połowie drugiej kwarty, Felton złapał swing pass w płaskiej przestrzeni, mając przed sobą tylko Pola-Mao. Ale junior bezpieczeństwa whiffed na tackle, i Felton wszedł do strefy końcowej dla 21-yard touchdown.

USC's Amon-ra St. Brown łapie zwycięski touchdown pass podczas obrony przez UCLA's Rayshad Williams na Dec. 12, 2020.

Sports

Big ostatni kwartał daje USC ekscytujące comeback zwycięstwo nad rywalem UCLA

Dec. 12, 2020

” kind of had us on our heels,” Helton said.

Just a few minutes later, Felton caught a wheel route down the sideline, where USC cornerback Isaac Taylor-Stuart was waiting. Ale Felton prześlizgnął się przez jego ręce i wpadł do strefy końcowej, aby dać UCLA prowadzenie 21-10 z zaledwie 20 sekundami pozostałymi w połowie.

„Ta gra nie szła w naszą stronę na początku. Niektóre rany z własnej winy,” Helton powiedział.

Still, defensywny koordynator Todd Orlando pozostał spokojny na półmetku. Jesteśmy na pozycji, powiedział im. Wystarczy zrobić plays.

„Weszliśmy i powiedzieliśmy, po prostu wzięliśmy ich najlepszy strzał”, powiedział Helton. „Nie gramy teraz świetnej piłki. Przerzućmy przełącznik. Zagrajmy naszą markę futbolu, i walczmy przez 30 minut, a to zajęło wszystkie 30, aby to zrobić.”

Highlights z USC 43-38 zwycięstwo nad UCLA w Rose Bowl w sobotnią noc.

Packed w ciągu tej pół godziny było to, co wydawało się jak sezon warte wielkich gier dla obrony w rozpaczliwej potrzebie ich.

Po linebacker Kana’i Mauga chybił kolejny tackle do niech UCLA bieganie z powrotem Brittain Brown uruchomić wolny dla trzeciego przyłożenia kwartale, USC maszerował w dół pola i zdobył na nurkowania, głębokie piłkę do Tyler Vaughns. Od tego momentu obrona Trojanów w końcu znalazła swój sok.

W następnym posiadaniu, USC zmusiło Bruinsów do zejścia z boiska. Ale jego punter miał inne plany, trzymając piłkę tak długo, że został zmuszony do ucieczki z Hufanga. USC odpowiedział z przyłożenia do Amon-ra St Brown.

Czwarty i jeden na UCLA bardzo następny napęd poszedł szybko awry zbyt, dzięki linebacker Drake Jackson, który wybuchł przez linię i rzucił w dół Felton dla straty trzech. W obliczu kolejnego czwartego i pierwszego podania, gdy do końca meczu pozostało nieco ponad cztery minuty, UCLA po raz kolejny bezskutecznie próbowało, ponieważ Hufanga i linebacker Hunter Echols połączyli siły w celu zatrzymania akcji.

UCLA miałaby jeszcze dwie szanse, ale za każdym razem obrona USC była silna. Bruins dotarli do linii 25 jardów, ale byli zmuszeni zadowolić się bramką terenową, by objąć wąskie prowadzenie 38-36, które utrzymywało się tylko przez 36 sekund.

Gracze USC zapobiegają UCLA tight end Greg Dulcich (85) od dokonania połowu na desperackie podanie w końcówce meczu.

Gracze defensywni USC zapobiegają UCLA tight end Greg Dulcich (85) od dokonania połowu na desperackie podanie w końcówce meczu.
(Sean M. Haffey / Getty Images)

With one last chance, Thompson-Robinson launched a prayer to the end zone as time expired and a silent, fan-free Rose Bowl held its breath.

Ale obrona USC odrzuciła desperacką bombę, kładąc ostateczny stempel na oszałamiającym występie, który prawie się wymknął.